4.8/5 - (5 votes)

Dach nad Twoją głową ma zapewnić Ci bezpieczeństwo i wygodę, ale pewne jest, że wraz z upływem czasu pojawi się konieczność wykonania pewnych mniejszych, czy większych napraw. Ponieważ remont dachu zwykle jest to nieunikniony wydatek, powinieneś być przygotowany na wydanie od 1500 do 5000 złotych na każdą naprawę, której potrzebuje Twój dach.

Ile kosztuje remont dachu?

Oczywiście koszt naprawy dachu będzie się zmieniać w zależności od Twoich potrzeb i różnych innych czynników.

Co będzie wpływać na ostateczny koszt remontu dachu?

  • rozmiar dachu,
  • materiał i jego dostępność,
  • poziom komplikacji problemu.

Różne rodzaje napraw mają również różne punkty cenowe, a za poważną naprawę, taką jak wymiana podkładu, zapłacisz więcej niż za małą naprawę, taką jak założenie kilku gontów. Zatem ile kosztuje remont dachu? Większość właścicieli domów płaci od 1500 do 5000 złotych za naprawę dachu, ale nie zawsze można zakładać, że koszty zmieszczą się w tym zakresie. Niezliczone konkretne czynniki Twojego projektu będą miały wpływ na Twój budżet, więc możesz wydać znacznie więcej lub mniej niż średni koszt.

Koszt naprawy dachu a materiał wykonania

Jednym z największych czynników wpływających na koszt naprawy dachu jest użyty materiał pokrycia dachowego. Twój wybór pokrycia dachowego wpłynie zarówno na koszt naprawy dachu, jak i związane z tym koszty robocizny. Najmniej będzie kosztować naprawa lżejszych materiałów, takich jak gonty bitumiczne lub płaskie jednowarstwowe membrany dachowe. Materiały specjalne, takie jak łupek, metal i płytki są cięższe i wymagają od wykonawcy więcej pracy, więc ich taka naprawa dachu we Wrocławiu bądź innym mieście będzie zwykle droższa.

Na jakie kwestie możesz się nastawiać w zależności od materiału dachu?

  • Dach płaski to jeden z najtańszych systemów dachowych w montażu i naprawie.
  • Dach z gontów asfaltowych – dobra równowaga między przystępną ceną a trwałością.
  • Dach drewniany – wysokie koszty utrzymania i remontu.
  • Metalowy dach – niezwykle trwały i rzadko wymagający napraw.
  • Dach łupkowy – rozwiązanie ciężkie i drogie w wymianie lub naprawie.
  • Dach z dachówki ceramicznej lub betonowej – bez odpowiedniej konserwacji płytki mogą pękać lub zsuwać się i powodować przecieki.

Na jaki koszt remontu dachu się nastawiać – rodzaj naprawy

Będziesz musiał ocenić problem lub uszkodzenie dachu, aby określić, jakiego rodzaju naprawy potrzebuje. Możesz łatwo wysiąść i wymienić tylko kilka brakujących gontów, ale jeśli Twój dekarz znajdzie głębsze problemy, będziesz potrzebować znacznie bardziej zaangażowanej i droższej naprawy. Po prostu nastaw się, że remontowanie dachu to spora inwestycja, ale warta swojej ceny – dopóty, dopóki nie przekracza ceny nowego dachu.

Najczęstszym problemem rozwiązywanym przez dekarzy jest nieszczelny dach, który może pochodzić z kilku różnych źródeł. Wpisując w Google hasło “przeciek dachu Wrocław przyczyny” z pewnością trafisz na brakujące/złamane gonty i jest to stosunkowo mały wydatek. Większe problemy, które są mniej powszechne i trudniejsze do rozwiązania, obejmują na przykład uginający się dach – co oznacza, że ​​gdzieś w konstrukcji dachu występuje problem, taki jak podkład lub deski konstrukcyjne. Tutaj powinieneś się przygotować na większy wydatek.

Udostępnij.
Zostaw odpowiedź