4.5/5 - (2 votes)

Dach jest jednym z najbardziej istotnych elementów domu. Powinien być fachowo wykonany, odporny na czynniki atmosferyczne i mechaniczne, solidny oraz trwały. Dokonując wyboru poszycia dachowego możesz kierować się także własnymi upodobaniami estetycznymi. Do wyboru masz dzisiaj dziesiątki rozwiązań, a propozycje zarówno architektów, jak i projektantów dotyczą nie tylko kolorystyki, ale przede wszystkim także rozwiązań konstrukcyjnych, które sprawiają, że dach jest solidny, wytrzymały i trwały, a dom energooszczędny.

Jakie poszycia dachów są obecnie najbardziej popularne?

Naprawa dachu we Wrocławiu nie zawsze jest rozwiązaniem najbardziej korzystnym – są sytuacje, gdy konieczna jest wymiana poszycia. Do najbardziej popularnych poszyć dachowych zalicza się – i to już od kilku lat – blachodachówki płaskie. Nie bez powodu cieszą się one ogromną popularnością wśród inwestorów budujących domy jednorodzinne. Są lekkie, dzięki czemu prace przy ich montażu przebiegają sprawnie i szybko. Możesz je kupić od ręki, co znacznie przyspiesza zakończenie budowy domu. Blachodachówkę płaską możesz wybrać niezależnie od tego, czy interesuje Cię stropodach we Wrocławiu, czy szukasz estetycznego i stosunkowo taniego poszycia na dach stromy. Na dachu pokrytym blachodachówkę z łatwością można zamontować panele fotowoltaiczne, co jest kolejną zaletą tego rodzaju poszycia. Popularne są też dachówki ceramiczne oraz ich tańsza wersja, czyli dachówki cementowe. Możesz sięgnąć też po gont drewniany albo bitumiczny.

Typy dachów – na jaki można się zdecydować?

W budownictwie jednorodzinnym w Polsce wykorzystywanych jest kilka typów dachów. Do tych najczęściej spotykanych zalicza się dachy:

  • płaskie;
  • jednospadowe;
  • dwuspadowe;
  • czterospadowe.

Mniej popularne, a więc rzadziej spotykane są dachy wielospadowe i mansardowe. Warto jednak pamiętać, że dla firm, które oferują remont dachów we Wrocławiu wykonanie czy też wyremontowanie żadnego z tych dachów nie stanowi najmniejszego problemu. To, jaki typ dachu wybierzesz zależy nie tylko od Twojej indywidualnej decyzji – istotne są też zapisy w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego. Z wytycznymi zawartymi w tym dokumencie musisz się nie tylko zapoznać, ale także stosować się do nich na każdym etapie budowy domu.

Jakie domy Polacy wybierają najchętniej?

W chwili obecnej najbardziej modne są domy, których cechą charakterystyczną jest prosta forma. Takie budynki doskonale wpisują się też w nowe, obowiązujące od 2021 roku wytyczne – inwestorzy w naszym kraju powinni budować głównie domy energooszczędne. Jeśli lubisz podążać za trendami, to Twoje oczekiwania spełni dom w stylu „modern barn”. Inspirowany budynkami gospodarczymi, przykryty dwuspadowym dachem dom będzie też energooszczędny. Minimalistyczna bryła budynku sprawia, że najlepiej prezentują się na dachu poszycia o prostym, regularnym kształcie w różnych odcieniach czerni, grafitu albo szarości. Poszycie w jednym z tych kolorów doskonale pasuje do białej czy beżowej elewacji. Oczywiście możesz postawić na inne kolory.

Udostępnij.
Zostaw odpowiedź